لاریجانی موضوع کارگران هفت‌تپه را پیگیری می‌کند

Posted by
نماینده مردم اهواز گفت: پیگیر آزادی کارگران بازداشتی هفت‌تپه هستیم و امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد.

خبرگزاری ایلنا: نماینده مردم اهواز گفت: پیگیر آزادی کارگران بازداشتی هفت‌تپه هستیم و امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد.

عصر چهاردهم مهرماه، یازده تن از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه برای دیدار با نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس، از شوش به سمت تهران حرکت کردند که در عوارضی خرم‌آباد، سه تن از این کارگران بازداشت شدند.

امروز هفدهم مهرماه، در سومین روز از بازداشت این کارگران، علی ساری (نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی) از پیگیری نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با وضعیت این کارگران خبر می‌دهد.

ساری می‌گوید: دیروز و پریروز در صحن مجلس این موضع را پیگیری کردیم و با رئیس محترم مجلس در این مورد صحبت کردیم و تذکرات لازم داده شد.

او در ارتباط با اقدامات صورت گرفته می‌گوید: روز گذشته برای آزادی بازداشتی‌ها نامه‌ای از طرف کمیسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری به امضای علیرضا محجوب (رئیس فراکسیون کارگری) و بنده (نایب رئیس کمیسیون اجتماعی و نماینده استان خوزستان) تنظیم کردیم که این نامه به دفتر علی لاریجانی (ریاست مجلس شورا) ارسال شده است و قرار شده ریاست مجلس موضوع آزادی کارگران هفت‌تپه را از دفتر قوه قضاییه پیگیری کنند و نامه‌نگاری‌ها و رایزنی‌های لازم انجام شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس با تاکید بر اینکه با بازداشت نمایندگان قانونی ۵ هزار کارگر هفت‌تپه که برای دیدار با وکلای خودشان به تهران می‌آمدند، مخالفیم و این موضوع را از همه مجاری پیگیری خواهیم کرد، افزود: بازداشت این کارگران نباید اتفاق می‌افتد.

ساری در پایان در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان منتظر خبرهای خوب باشیم؛ گفت: همه تلاش‌مان را برای آزادی کارگران بازداشتی صورت می‌دهیم و امیدوارم فردا و یا پس‌فردا اتفاقات خوبی بیفتد.