رضوانی: رقابت در شنا صدم ثانیه است اما به کسب سهمیه بازی‌های المپیک امیدوارم

Posted by

رضوانی: رقابت در شنا صدم ثانیه است اما به کسب سهمیه بازی‌های المپیک امیدوارم

رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: رقابت در شنا صدم ثانیه‌ای است، اما به کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ امیدوارم.

محسن رضوانی درخصوص نتایج ملی پوشان رده‌های سنی کشورمان در مسابقات شنای قهرمانی آسیا به خبرنگار ورزشی  گفت: این مسابقات به گفته مدیر اجرایی کنفدراسیون آسیا کیفیت بالاتری داشت مخصوصا در رده‌های سنی پایین که تیم‌های قدرتمند آسیا با ترکیب خوب و اصلی‌شان شرکت کرده بودند.

وی درباره نتیجه و عملکرد تیم ملی واترپلو اظهار داشت: این تیم بدون بازی تدارکاتی خارجی در این مسابقات شرکت کرد و طبیعی بود در بازی اول با ژاپن، بهترین تیم آسیا با اختلاف زیاد شکست بخورد. در بازی بعد هم با قزاقستان دو سه پنالتی را از دست داد و با اختلاف دو گل نتیجه را واگذار کرد، اما در مسابقات بعدی هماهنگی خود را به دست آورد. چین را شکست داد، ازبکستانی که قزاقستان را شکست داده بود با نتیجه 11 بر 4 شکست داد که این اختلافات در این رده‌های سنی طبیعی است.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو از عملکرد دو شناگر اصفهان و اراکی ابراز رضایت کرد و ادامه داد: متین بالسینی شناگر اصفهانی رکوردهای خوبی در این مسابقات کسب کرد که مسئولان کمیته فنی شنا خیلی راضی بودند. جعفری شناگر اراکی هم با داشتن 15 رکوردهای باورنکردنی ثبت کرد. وی رکورد 1500 متر بزرگسالان را حدود 20 ثانیه ارتقاء داد.

وی درخصوص رقابت نکردن دو شیرجه رو کشورمان گفت: در شیرجه اگرچه نتوانستیم مدال طلا کسب کنیم، اما نوجوانان خیلی خوب بودند. به دو شیرجه رو رده سنی 11 سال اجازه مسابقه داده نشد، چون سن شان پائین تر از 13 سال بود، خوشحالم که در مسابقات حاضر بودند، چون به گفته تمام کسانی که در این رشته تجربه دارند آینده بسیار خوبی دارند. امیدوارم این مسابقات باعث خیر برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک شود. در شنا فاصله‌ها صدم ثانیه است، اما امیدوارم این اتفاق رخ دهد و سهمیه بازی‌های المپیک توکیو را کسب کنیم.