تلاش‌های مجری تلویزیون؛ از بازگشت فردوسی‌پور تا آشتی‌کنان دایی

Posted by

تلاش‌های مجری تلویزیون؛ از بازگشت فردوسی‌پور تا آشتی‌کنان دایی

رضا رشیدپور می‌داند در اوج اختلافات عادل فردوسی‌پور با مدیر شبکه ۳، او با همان انرژی مثبت همیشگی‌اش پا پیش گذاشت و با کدخدامنشی در اندیشه رفع مشکلات و بازگشت عادل فردوسی‌پور بود.

خبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ رضا رشیدپور مجری برنامه تلویزیونی اتفاق در یک گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرورزشی به علی دایی پیشنهاد آشتی با تلویزیون را داد.

در حسن اخلاق و رفتار رشیدپور هیچ تردیدی وجود ندارد. او از افراد پر انرژی و مثبت‌اندیش رسانه‌هاست. روابطش هم با اغلب رسانه‌ها از جمله خبرورزشی عالی است اما رشیدپور می‌داند در اوج اختلافات عادل فردوسی‌پور با مدیر شبکه ۳، او با همان انرژی مثبت همیشگی‌اش پا پیش گذاشت و با کدخدامنشی در اندیشه رفع مشکلات و بازگشت عادل فردوسی‌پور بود.

سوال این است که رضا رشیدپور در این زمینه چقدر موفق بود؟ آیا خبری از بازگشت فردوسی‌پور یا آشتی مجدد او شد؟ پاسخ بی‌گمان منفی است و همچنان هیچ خبری از فردوسی‌پور نیست. عادل نه تنها به تلویزیون برنگشت که دکور برنامه ۹۰ در اقدامی سراسیمه به آن روزگار ناراحت‌کننده دچار شد و عملا طیف وسیعی از دوستداران برنامه ۹۰ که سال‌های سال با ولع و اشتیاق، این برنامه را دنبال می‌کردند احساس بدی پیدا کردند. حالا چه اتفاقی افتاده که رشیدپور می‌خواهد درباره علی دایی و ماجرای اختلافش با تلویزیون، نقش ریش‌سفید را ایفا کند؟

آیا دایی که می‌دانیم در مورد خیلی چیزها سختگیر است و به همین راحتی حاضر به مصالحه نمی‌شود، به سادگی به تقاضای او پاسخ مثبت می‌دهد؟ اصلا گیریم دایی چنین پیشنهادی را قبول کند اما آیا مدیرانی که می‌دانند دایی مرد فراموش‌نشدنی فوتبال ایران است، حاضرند حرف‌های او را بشنوند و حقایق را بپذیرند؟

آنهایی که دایی را می‌شناسند، می‌دانند او برای خودش در زندگی قواعد و اصولی دارد. دایی دوست دارد در فوتبال باشد و احترامش حفظ شود. مسلما او طاقت بی‌احترامی را ندارد اما حتی اگر با حرف و ادعای رشیدپور قبول کنیم که این و آن برای دایی حرمت قائل می‌شوند و از او در یکی از استودیوها پذیرایی کنند، باز نمی‌شود در این راستا با اطمینان سخن گفت و واکنش‌های احتمالی را پیش‌بینی کرد.

رضا رشیدپور با تمام کوشش‌ها و پیگیری‌هایش، همان‌طور که نتوانست برای عادل فردوسی‌پور کاری کند شاید از دستش برای علی دایی نیز کاری ساخته نباشد. اصلا خود او درهمین چارچوب و قواعد تعریف شده، روزگاری جزو چهره‌های حذف شده بود. بازگشت رشیدپور هر چند اتفاق خوبی بود اما حقیقت داستان این است که برای آشتی‌کنان علی دایی، باید خیلی موارد را لحاظ و در شرایطی رضایت دایی را جلب کرد که همه حرف‌هایش بی‌کم و کاست در رسانه مورد نظر رشیدپور منعکس شود.