ترامپ: میت رامنی "الاغ" را برکنار کنید!

ترامپ: میت رامنی “الاغ” را برکنار کنید!

Posted by

رییس جمهور آمریکا خواستار استیضاح سناتور جمهوری‌خواه از ایالت یوتا شده و تاکید کرد که رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در این ایالت با نامزدکردن رامنی برای سنا مرتکب “اشتباه” شده‌اند.
هیل گزارش داد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در سری توییت‌هایی تاکید کرد که میت رامن، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت یوتا باید از کار برکنار شود و جف فلیک، سناتور سابق جمهوری‌خواه از ایالت آریزونا _که وی یکی از منتقدان صریح ترامپ بود_ بسیار بهتر از میت رامنی محسوب می‌شود.

ترامپ در این توییت نوشت: می‌شنوم که مردم بزرگ یوتا به این نتیجه رسیدند که رای‌شان به میت‌رامنی “سناتور بی‌پروا” “یک اشتباه بزرگ” بوده است. من کاملا موافقم. “او یک فرد احمق است که بازیچه دست دموکرات‌ها شده است. میت‌رامنی را استیضاح کنید.”

وی در پاسخ به توییت کوین کورک خبرنگار فاکس نیوز که پرسیده بود آیا میت‌رامنی جف فلیک جدید بوده افزود: نه کوین از جف فلیک بسیار بهتر است.

سناتورها نمی‌توانند استیضاح شوند اما در برخی ایالت‌ها می‌توانند پیش از پایان دوره تصدی‌شان از طریق رای‌گیری مستقیم برکنار شوند. ایالت یوتا در قانون ایالتی هیچ مفادی برای برکناری سناتوری که در راس امور است ندارد.

براساس نظرسنجی صورت گرفته در ماه ژوییه میت‌رامنی که سال گذشته برای سناتور انتخاب شده بود با بالاترین نرخ عدم محبوبیت در هیات کنگره‌ای ایالت یوتا مواجه شده است. این در حالی است که دفتر رامنی هنوز در خصوص این مساله هیچ اظهارنظری نکرده است.

در همین حال ترامپ پس از آنکه رامنی از وی به خاطر توافقات‌اش با اوکراین انتقاد کرد به شدت از این سناتور جمهوری‌خواه انتقاد کرده و او را یک احمق بی‌پروا خطاب کرد.

ترامپ در توییتی گفت: لطفا یکی میت‌رامنی را از خواب بیدار کند و به او بگوید گفت‌وگوی من با رییس جمهور آمریکا یکی از گفت‌وگوهای بسیار مناسب و مطلوب بوده است.

ترامپ همچنین تاکید کرد که درخواست علنی اخیرش از چین برای انجام تحقیق از جوبایدن معاون رییس جمهور آمریکا مربوط به فساد است نه سیاست.

وی ضمن به سخره گرفتن میت رامنی نامزد جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۱۲ میلادی به خاطر شکست در مقابل باراک اوباما گفت: اگر میت‌رامنی همین‌قدر سخت در مقابل اوباما تلاش می‌کرد می‌توانست برنده شود اما متاسفانه او در نطفه خفه شد.

وی افزود: میت‌رامنی هرگز متوجه نشد که چه‌طور پیروز شود. او یک “الاغ مغرور” که از ابتدا با من سر جنگ داشته به جز زمانی که از من به خاطر تاییده‌ام برای حضور او در سنا التماس می‌کرد و من به او این تاییدیه را دادم و هنگامی که از او برای رسیدن به پست وزیر امور خارجه التماس می‌کرد اما به او چنین اجازه‌ای ندادم. او برای جمهوری‌خواهان “بسیار بد” است.

دفتر رامنی در رابطه با این اظهارات نیز هنوز هیچ اظهار نظری نکرده است.

میت‌رامنی که بارها از اقدامات و سیاست‌های ترامپ به شدت انتقاد کرده در چند روز اخیر شدیدا از درخواست ترامپ از چین و اوکراین برای تحقیق از جوبایدن رقیب دموکرات‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ میلادی انتقاد کرد و این اقدام را “اشتباه و هولناک” توصیف کرد.